Havayolları

THY Kargo sadece Atatürk Havalimanı’ndan uçacak

Türk Hava Yolları, bugün yaptığı açıklama ile dış hat seferlerini 20 Mayıs’a kadar ertelemişti. Bugün kargo acentelerine Turkish Cargo’dan bir bilgilendirme geldi. THY, tüm kargo operasyonunu 20 Nisan’dan itibaren Atatürk Havalimanı’nında toplayacak.

BİLGİLENDİRME NOTU

“Turkish Cargo üst yönetim tarafından alınan karar gereği kargo operasyonlarının tek havalimanı üzerinden yapılmasına karar verilmiş olup, 17-19 Nisan tarihleri arasında IST (İstanbul Havalimanı) istasyonundan icra edilen seferlerin hareketleri azaltılarak devam edecektir.

20 Nisan itibariyle tüm Turkish Cargo seferleri ISL (Atatürk Havalimanı) çıkışlı olarak icra edilecektir. 20 Nisan çıkışlı seferlerin IST havalimanına değil, seferine olabildiğince yakın bir tarihte ISL’ye teslimi mutlak suretle yapılmalıdır.

Hali hazırda rezervasyonu alınmış IST çıkışlı kargolar için, bugün itibariyle sistemsel değişiklikler yapılacak olup çıkışları ISL olarak güncellenecektir. Gümrük işlemleri IST istasyonundan başlatılmış olan kargoların ISL aktarımı mümkün olmamaktadır.”

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Hayır. 20 Mayıs’a kadar tüm kargo operasyonu (kargo uçağı ve yolcu uçaklarıyla gerçekleştirilen) Atatürk Havalimanı’ndan yapılacak.

  1. Zaten yeni havalimanından operasyon yapmak ayri bi sacmalik degil miydi şu aşamada? Gereksiz yere maliyet oluşturmaktan baska bir sey degil! Yolcu uçakları uçmuyor, uçak altında tasinan yuk yok. Dolayısıyla oradan bölmeye luzum yok. Zaten kargo taşınan yolcu ucaklari da ISL meydaninda fazlasiyla mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı