Havayolları

Singapur’dan ücretsiz tarih değişikliği ve rezervasyon

Singapur Havayolları, koronavirüsü nedeniyle yolculuklarını değiştirmek isteyenlere ücretsiz tarih değişikliği ile yeniden rezervasyon imkanı tanıyor. Biletlerini 15 Mart 2020 tarihinden önce alanlar ve 31 Mayıs 2020 tarihine kadar seyahat edecekler için anında geçerli olmak üzere, rezervasyon ücretinden muafiyet imkanı sunuluyor.

Müşteriler, yeni seyahat planlarını kesin olarak belirleyebildiklerinde, mevcut uçuş güzergahlarını iptal edebilir, biletlerinin değerini koruyabilir ve seyahatlerini daha sonraki bir tarihe rezervasyon yapabilirler. Yeni uçuş programının 31 Mart 2021’e kadar tamamlanmış olması gerekmekte.

SİNGAPUR HAVAYOLLARI’NDAN YOLCULARA BİLGİLENDİRME

“Bu yeni politika, müşterilere seyahat planlarından cayma özgürlüğü veriyor ve 31 Mayıs 2020 tarihine kadar yapılacak tüm seyahat rezervasyonları için geçerli. Bütün yeniden rezervasyon ücretlerinden muafiyet sağlanacak, ancak yeni güzergah için bilet ücreti farkı olabilir.

SIA gelecek haftalarda küresel hava seyahatinde Covid-19 olayının etkilerini değerlendirerek 31 Mayıs 2020 olarak belirlenen cut-off tarihini uzatma esnekliğini saklı tutar. Bugünden 31 Mart 2020 tarihin kadar kesilecek tüm yeni SIA ve SilkAir biletleri için SIA değişiklik ücretlerinden feragat edecektir.

Müşteriler online formumuz ile bizimle iletişime geçebilirler. Biletlerini doğrudan Singapur Hava Yolları’ndan alan müşteriler yerel Singapur Hava Yolları Rezervasyon ekipleriyle iletişim kurabilirler. Biletlerini seyahat acentaları vasıtasıyla alan müşterilerin destek için acenta görevlileriyle iletişim kurmaları tavsiye edilir.

Gelen taleplerin yoğunluğu nedeniyle müşteri temsilcilerinin dönüşlerinin normal uzun sürebileceği konusunda müşterilerimizden anlayış bekliyoruz. Müşteri temsilcilerinin acil uçuş değişikliği olan müşterilere odaklanarak destek verebilmeleri için müşterilerin sadece uçuşları önümüzdeki 72 saatte gerçekleşecekse bizimle iletişime geçmeleri tavsiye edilir. Yaşatmış olduğumuz her türlü rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Covid-19 seyahat kısıtlamaları ve muafiyet politikalarına dair günce bilgiye Singapur Hava Yolları’nın web sitesinden ulaşabilirsiniz”

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala