Havayolları

Singapur’dan tahliye ve kargo uçuşu

Singapur Hava Yolları, 27, 28 ve 29 Temmuz’da özel tahliye ve kargo uçuşları gerçekleştirdi. Pandemi sürecinde uçuşların iptal edilmesi dolayısı ile Singapur’da kalan Türk Vatandaşlarını sabah saatlerinde İstanbul’a ulaştıran Singapur Hava Yolları, kalkış uçağında ise Türkiye’de kalan Tayland Vatandaşlarını ülkelerine ulaştırdı.

Koronavirüs sonrası Singapur Devleti transit yolcu taşımacılığına sınırlı düzeyde izin verdiği için, alınan özel izinlerle Tayland’a gidecek olan vatandaşlar, Singapur Havalimanı’nda uçaktan inmeden ve aynı uçak ile Bangkok’a devam ettiler.

Alınan hijyen önlemleri kapsamında, kabin mürettebatının yolcularla temasını azaltmak için İstanbul – Singapur hattında her öğünde sadece 1 çeşit yemek ikramı yapılarak, içecek servisi sınırlandırıldı. Singapur – Bangkok uçuşunda ise sadece paket şeklinde ikram yapıldı.

Uçaktaki tüm basılı malzemeler kaldırılmış olup, girişte tüm yolculara, maske, el dezenjektanı ve temizleyici mendillerden oluşan kit dağıtıldı.

Singapur Hava Yolları’nın aldığı kurallar gereği economy kabinde son 3 adet 3 lü koltuk, herhangi bir yolcunun kendini kötü hissetmesi halinde diğer yolculardan izole edilmesi amacı ile boş bırakıldı.

Uçağa binen tüm yolcular İstanbul Havalimanı’na giriş anından itibaren tüm uçuş boyunca maskeli olmak durumunda. Kabin ekibi ise maske, siperlik ve eldiven ile hizmet veriyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı