Havayolları

Katar’dan Türkiye’ye 32,5 milyon TL’lik bilet iadesi

Yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca uçak yolcusu mağdur. Ya istedikleri tarihte uçamadılar ya da bir çoğu parasını ödediği ancak sonrasında iptal ettiği bilet ücretlerini alamadı. 

Bu konuda Katar Havayolları Qatar Airways önemli bir karar aldı. Havayolu, 31 Aralık 2021’e kadar tamamlanacak seyahatler için yolcularına sınırsız tarih değişikliği hakkı ve ücretsiz iade seçeneği sunacağını duyurdu. Havayolu şirketi, bu yıl mart ve ekim ayları arasında sadece Türkiye’de 32,5 milyon TL’lik bilet iade ödemesi gerçekleştirildi.

Katar Havayolları ayrıca, qatarairways.com üzerinden bilet satın alan tüm yolcuları için biletlerini bedelinin %10 fazlasına bir seyahat kuponu ile değiştirme seçeneğini kalıcı bir özellik haline getiriyor. Seyahat kuponunu kullanma süreci hızlı ve kolay olan havayolu, yolcularına çevrimiçi olarak başvuru yapma ve kuponlarını 48 saat içinde alma imkanı sunuyor.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker: “2020 yılı boyunca, COVID-19’un küresel seyahatte yarattığı aksamaları göz önüne alarak yolcularımıza biletlerini ceza almadan kolayca değiştirme olanağı sağladık. Önümüzdeki yıl da Qatar Airways yolcularının yanında olmaya devam edecek ve güvenebilecekleri bir havayolu olarak 2021 boyunca sürekli esneklik sunacak.” diye konuştu.

UÇUŞ NOKTASI 126’YA ÇIKACAK

Katar Devleti’nin bayrak taşıyıcı havayolu, şu anda 100’den fazla noktaya hizmet veren uçuş ağını yeniden inşa etmeye devam ediyor ve mart ayına kadar 126 noktaya uçmayı hedefliyor. Qatar Airways, önemli merkezlere eklediği ek seferlerle, yolcularına rakipsiz bağlantı seçenekleri sunuyor. Bu sayede yolcular ihtiyaç duyduklarında seyahat tarihlerini veya varış noktalarını kolayca değiştirebiliyor. Qatar Airways, Mart 2020’den bu yana 1,65 milyar ABD dolarının üzerinde iade yaparak yolcularına geven vermeye devam ediyor. Sadece Türkiye’de Mart-Ekim 2020 dönemi için 32 milyon 500 bin TL’nin üzerinde iade yapıldığı açıklandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala