Havayolları

Pegasus kargo seferlerine başladı

COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemler ve getirilen kısıtlamalar çerçevesinde uçuşlarını geçici süreyle durduran Pegasus Hava Yolları kargo uçuşlarına başladı. 

Kriz öncesi dar gövde yolcu uçaklarıyla gövde altında kargo taşıma hizmeti sunan Pegasus, yerel ve uluslararası regülasyonlar doğrultusunda yolcu uçaklarında yolcu kabininde kargo taşınması için gerekli düzenlemeleri yaparak, ağırlık ve kapasitenin daha fazla kullanılabildiği A321 neo tipi uçaklarını kargo taşıma amaçlı hizmete sundu. 

Pegasus Hava Yolları; ilk aşamada ana istasyonu olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir ve Antalya merkezli olarak uçuş ağı dahilindeki yurtiçi ve yurtdışı noktalara kabin içi kargo yüklemesi de yaparak kargo taşıması gerçekleştirecek.

AIRBUS A321NEO’LAR KULLANILIYOR

A321 neo tipi uçaklarıyla kargo uçuşlarına başlayan Pegasus Hava Yolları; ihracat ve ithalatçı firmaların talepleri doğrultusunda, uçuş ağında yer alan yurtiçi ve yurtdışı noktalara kargo uçuşlarını yapmakla ülke ekonomisine katma değer sağlamayı hedefliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap