Havayolları

Katar Havayolları hijyenden 5 yıldız aldı

Katar Havayolları Qatar Airways, Skytrax tarafından belirlenen Covid-19 havayolu güvenlik derecelendirmesinde 5 yıldız alan dünyadaki ilk küresel havayolu oldu.

Skytrax tarafından yapılan değerlendirmede prosedüre dair verimlilik kontrollerinin tam incelemesini, yolculuğun tüm aşamalarında yolcuların hijyen ve güvenlik seviyelerinin gözlemlenmesini ve uçakta temas edilen yüzeylerin potansiyel kontaminasyon seviyesini ölçmek için kullanılan Adenosin Trifosfat (ATP) örnekleme testlerini içerdi.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker “Skytrax tarafından ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ olarak adlandırılan bir endüstri lideri olarak, diğerler havayollarının takip edeceği standartları belirlemeye alışkınız. Küresel havacılık pazarında var olan en titiz ve kapsamlı COVID-19 güvenlik programını sunma taahhüdümüzün, Skytrax tarafından da 5 Yıldızlı COVID-19 Havayolu Güvenliği Derecelendirmesi ile tescillenmesini görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Skytrax İcra Kurulu Başkanı Edward Plaisted ise“En yüksek derece olan 5 Yıldızlı COVID-19 Güvenlik Derecelendirmesine sahip olmaya hak kazandığı ve dünyanın bu seviyede sertifika alan ilk büyük havayolu olduğu için Qatar Airways’i tebrik ediyoruz. Qatar Airways, pandeminin başlangıcından bu yana 3,1 milyondan fazla insanı evlerine güvenle ulaştırarak pandemi boyunca uçmaya devam etti. Bu deneyim yolcularının ve personelinin güvenliğini sağlamak için aldığı mükemmel sağlık ve hijyen önlemleri sunmalarını sağladı”

UÇAKLARDA DAĞITILIYOR

Qatar Airways’in uçak içi güvenlik önlemleri arasında kabin ekibi için Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) ve yolcular için ücretsiz bir koruyucu kit bulunuyor. Qsuite ile donatılmış uçaklardaki Business Class yolcuları, bu ödüllü koltuğun sağladığı gelişmiş gizliliğin keyfini çıkarmanın yanı sıra tam mahremiyet sağlayan kapanan kayar kapısını ve “Rahatsız Etmeyin (DND)” göstergesini kullanabiliyor. Qsuite, İstanbul Havalimanı, Frankfurt, Kuala Lumpur, Londra ve New York dahil 45’ten fazla noktaya yapılan uçuşlarda mevcut.

Buna ek olarak, havayolu aynı zamanda tüm uçaklarında en gelişmiş HEPA hava filtreleme sistemlerini kullanıyor ve kısa süre önce Honeywell’in son teknoloji Ultraviyole Kabin Dezenfeksiyon Sistemini kullandığını duyurdu. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala