Havayolları

Irak uçuşları başladı, Onur Air hasta taşıdı

Irak yönetimi, ekim ayı başında durdurulan Türkiye ile havayolu uçuşlarına yeniden izin verdi. Ancak bu iznin Türkiye’den sadece Türk Hava Yolları’na verilmesi dikkat çekerken, Onur Air özel bir uçuş gerçekleştirdi.

Aralarında bebek ve çocuk yolcuların bulunduğu 79 hasta, Onur Havayolları tarafından düzenlenen özel bir seferle Bağdat’tan İstanbul Havalimanı’na getirildi. Durumları acil olan ve ameliyata alınması gereken, göz başta olmak üzere genel cerrahi hastaları İstanbul Havalimanı’na indikten sonra Medicana Hastanesi’ne götürüldü.

Medicana Hastaneleri Uluslararası Hizmetler ve Projeler Direktörü Mehmet Ersoy, yaptığı açıklamada, Irak Sağlık Bakanlığı ile yürüttükleri projenin 10 yıldır sürdüğünü söyledi.

Bugünkü özel uçuşun, Irak Sağlık Bakanlığı’nın talebi üzerine Türkiye’deki kamu kurumları ve şirketlerinin girişimiyle gerçekleştirildiğini belirten Ersoy, “Bugün 149 yolcumuz Irak’tan geldi. Aralarında 65 pediatrik kardiyovasküler cerrahi işlem görecek hastamız var. Bunların birçoğu bebek hastalar. Türkiye hem kamu hem özel sağlık sektöründe ciddi gelişmeler gösterdi. Dünyada takdirle karşılanıyor. Özellikle Kovid-19 döneminde yaptığımız çalışmalar dünyada takdirle izleniyor.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap