Havayolları

Emirates ve Garuda 16 Mart’ta ortak uçuşlara başlıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük havayolu şirketi olan Emirates ile Endonezyalı bayrak taşıyıcı Garuda Indonesia, ortak uçuş  başlattıklarını başlatıyor. İki havayolu, Dubai ve Jakarta-Bali aktarmalı ilk etapta 16 noktaya ortak sefer gerçekleştirecek.

16 Mart’tan itibaren başlayacak olan ortak uçuşlar, Garuda Indonesia’nın Jakarta ve Denpasar’daki merkezleri üzerinden 10 noktaya gerçekleştirdiği seferlerde kullanacak. Emirates yolcuları, Endonezya’da Jakarta ve Bali’ye ek olarak yedi yurt içi uçuş noktasına daha seyahat ederek rahat rezervasyon, kolay bağlantı, tek bagaj politikası ve nihai varış noktasına kadar bagaj check-in imkânlarından yararlanabilecekler. 

Emirates yolcularının seyahat edebileceği yurt içi uçuş noktaları arasında Jakarta’dan Denpasar, Surabaya, Makassar, Balikpapan, Manado, Medan, Padang ve Solo yer alırken Denpasar’dan ise yolcular Jakarta, Surabaya ve Makassar’a seyahat edebilecekler.

Aktarma imkanı

Emirates Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Garuda Indonesia ile her iki havayolunun yolcularına kolay ve rahat aktarma imkânı sunmak adına ortaklığa imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Seyahat sektörünün toparlanma sürecine girmesiyle birlikte, yolcuların tatil ve iş amaçlı seyahat planları yapmaya başladığı ve seyahat kolaylığı peşinde olduğu bu dönemin ortaklığımızı başlatmak için en uygun zaman olduğuna inanıyoruz. Ortak uçuş anlaşması uçuş alanımızı genişleterek yolcularımıza Endonezya’da daha fazla yurt içi seyahat imkânı sunacağız.

Garuda Indonesia yolcularına, Endonezyalı yolcuların Dubai dışında seyahat ettiği popüler noktalara erişimin yanı sıra başka avantajlar sunmaktan da memnuniyet duyuyoruz. İlişkimizi daha da geliştirmek ve ileride her iki havayolu şirketinin yolcularının ayrıcalıklarını yaşayacağı daha fazla avantaj sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Garuda Indonesia Başkanı ve CEO’su Irfan Setiaputra yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Rahat bir uçuş deneyimiyle daha fazla noktaya seyahat imkânı sunmak, yolcularımıza avantajlar sunarken temel hedefimizdir. En stratejik havayolu ortaklarımızdan biri olan Emirates ile yaptığımız bu ortaklığın, yolcularımızın Avrupa’daki popüler noktalara seyahatlerini artıracağına ve ortak hizmetlerimize kolaylık açısından daha fazla değer katacağına inanıyoruz. Bu ortaklık, Garuda’nın ulusal ekonomik toparlanmaya katkıda bulunmasına ve Endonezya’yı dünyaya bağlama konusundaki kararlılığı doğrultusunda başlatılmıştır. Daha fazla ülkede seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesi ve sınırların yeniden açılmasıyla birlikte, hem Endonezya’ya seyahat eden Emirates yolcularına hem de dünya çapında daha fazla noktaya seyahat edecek olan Garuda yolcularına hizmet vermek için sabırsızlanıyoruz.”

Her iki havayolu şirketinin uçuş ağı kapsamının, Endonezya ve bölgedeki uçuş noktalarına hizmetlerin genişletilmesine ek olarak (devlet onayına tabidir), Emirates ve Garuda yolcularının yolcu sadakat programı puanları kazanmasını ve kazandıkları puanlar ile ödül biletler, sınıf yükseltmeler ve diğer özel avantajlardan yararlanmalarını sağlamak için yolcu sadakat programlarında iş birliği yapma fırsatlarını keşfedecek. 

23 havayolu ile ortak sefer

Emirates’in hâlihazırda dünya çapında 23 havayolu ve iki demiryolu şirketi ile uçuş ortaklığı ve iş birliği anlaşmaları bulunmakta. Bunun yanı sıra, Emirates’in 115’ten fazla havayolu ve demiryolu şirketi ile interline iş birliği anlaşması da bulunuyor. Öte yandan, Garuda Indonesia hâlihazırda yolcularına dünya çapında yüzlerce noktaya seyahat imkanı sunan 23’ten fazla havayolu ortağı ve 70 interline ortağı ile ortak uçuş gerçekleştirmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala