Havayolları

Belge olmadan uçmak yasak

Havayolu yolcularının, yarın saat 06.00’dan itibaren ‘Seyahat İzin Belgesi’ olmadan havalimanlarından uçamayacak. Bu belge, büyükşehirde oturanlar için ikametgahın olduğu kaymakamlık, daha küçük iller için valilik ve havalimanlarında kunulan ofislerden alınacak.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle havayolu yolcuları, yarın saat 06:00’dan itibaren ‘Seyahat İzin Belgesi’ olmadan seyahat edemeyecek.

BELGE İÇİN HANGİ BİLGİLİR LAZIM

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şu bilgiyi verdi: “Hava yolu ile yurt içi uçuşlarda 29 Mart saat 06.00’dan itibaren ‘Seyahat İzin Belgesi’ istenecektir. Başta THY olmak üzere tüm hava yolu firmaları seyahat izin belgesi olmayan kişilere bilet satışı yapmayacak ve yolcu olarak taşımayacaktır.”

Yerlikaya, paylaşımında “Ancak tedavi için doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan, son 15 günde gelip, kalacak yeri olmayan vatandaşlarımız, Seyahat İzin Kurulu’ndan izin belgesi alarak havayolu ile seyahat edebileceklerdir” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA OFİS AÇILDI

Şehirlerarası seyahatin Valilik iznine bağlanması sonrasında İstanbul Havalimanı’nda seyahat izin ofisi açılarak hizmete girdi. Yolcular bu belgeleri alarak uçuşa gidiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap