GüvenlikHavayolları

Aeroflot Türkiye’ye 30 Haziran’a kadar uçmayacak

Rusya’nın Türkiye’de artan koronavirüs vakaları nedeniyle 15 Nisan’da başlattığı Türkiye’ye uçuş kısıtlaması konusunda yasağın 1 Haziran’da kaldırılması planlanmıştı. Ancak Rus Aeroflot Havayolları Türkiye seferlerini 30 Haziran’a kadar yapmayacak.

Bugün Moskova’yı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay Rus yetkililer ile toplantı yaptı. 

Toplantı sonrasında Bakan Ersoy bir açıklama yaptı. Ersoy, Rusya’nın, mevcut kısıtlamaları gözden geçirmek için Türkiye’den “süre istediği” söyledi. Bakan Ersoy Türkiye’nin hava trafiğinin tekrar açılmasıyla ilgili taleplerinin Rusya tarafından olumlu karşılandığını belirterek “Sadece yerinde gözlemleyip nihai kararı vermek için biraz süre istediler” dedi.

AEROFLOT TÜRKİYE’YE 30 HAZİRAN’A KADAR UÇMAYACAK

Bu gelişmelere rağmen Rus milli taşıyıcı Aeroflot Havayolları Türkiye’ye uçuşlarını durdurma kararını 30 Haziran’a kadar uzattığını açıkladı. Bu gelişmeler özellikle turizm sektörü açısından hayal kırıklığı ile karşılanırken Rus turist konusuda nasıl bir gelişme olacağı merakla bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı