Havayolları

Aeroflot filonun yüzde 25’ini güneye götürüyor

Rus resmi havayolu şirketi Aeroflot , filosunda daha önce yurtdışı seferleri için kullanılan 221 uçağın yaklaşık yüzde 25’ini ülkenin güneyine yönlendirme kararı aldı. İç turizmi destekleyecek Aeroflot Karadeniz’deki noktalarda özel sefer yapacak.

gazetemru.com sitesinin haberine havayolu bu kararı yurt dışına uçuş seferlerindeki kısıtlamaların sürmesinden dolayı aldı. Aeroflot Genel Müdürü Mikhail Poluboyarinov, Moskova’dan başta Karadeniz’deki tatil beldelerine olmak üzere uçuş seferleri sayılarını yükseltileceğini, bununla birlikte diğer bölgelerden de güney destinasyonlarına uçuş seferlerinin artırılacağını bildirdi.

AMAÇ ZARARI AZALTMAK

Uzmanlar, Aeroflot’un salgından dolayı oluşan zararlarını ancak bu şekilde azaltacağını belirtirken, şirketin mali durumunu yükseltmek için iç hatlardaki faaliyetlerinin sürekli değişeceğini ifade etti.

Moskova-Krasnodar 63’e çıkacak

RBK Haber’e açıklama yapan kaynaklar, Aeroflot’un aynı zamanda Moskova-Simferopol ve Krasnodar seferlerini artıracağını da ifade ediyor. Buna göre mayıs ayı itibariyle haftalık Aeroflot’un Moskova-Krasnodar uçak seferleri 49’dan 63’e çıkacak. Moskova-Sochi seferleri ise 81’den 91’e yükselecek.

TURİZM NOKTALARINA DESTEK

Haziran ortası itibariyle Anapa’ya uçak seferlerinin 21’den 52’ye yükseltileceğini belirten kaynaklar, Gelencik seferlerinin 7’den 28’e çıkacağını, Simferopol yününe uçak seferlerinin de 42’den 98’e yükseltileceğini açıkladı.

Öte yandan Aeroflot grubuna bağlı düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda ve Rossia’nın da güney bölgelerine uçuşları bulunuyor. 2020 yılı verilerine göre Aeroflot havayolu şirketinin filosunda toplamda 400’e yakın uçak bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap