Havalimanları

TAV, ABD’de beşinci yolcu salonunu açacak

Son yıllarda dünyanın dört bir tarafında özel yolcu salonu açmaya başlayan TAV İşletme Hizmetleri, Amerika Birleşik Devletleri pazarını sevdi. TAV’ın ABD’deki beşinci özel yolcu salonu, Washington Dulles Havalimanı’nda açılacak. TAV İşletme Hizmetleri burada iki salon işletecek. 

TAV İşletme Hizmetleri, Capital One işbirliği ile Washington Havalimanı’nda bir yolcu salonu açmak ve 10 yıl boyunca işletmek üzere havalimanı yönetimiyle anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla, TAV’ın ABD’de üç havalimanında işlettiği yolcu salonu sayısı beşe yükseldi. Şirket New York JFK ve Florida Palm Beach havalimanında da hizmet veriyor.

GÜÇLÜ BATKIN: “80’DEN FAZLA SALON İŞLETİYORUZ”

TAV İşletme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Güçlü Batkın “Şu an 28 ülkedeki 41 havalimanında 80’den fazla özel özel yolcu salonu işletiyoruz. Misafirlerimizin ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek tasarladığımız özel yolcu salonlarında yılda yaklaşık 8 milyon yolcuya hizmet veriyoruz. Dünyanın en büyük havacılık pazarı olan ABD’de bu alanda hızlı bir şekilde büyümeyi planlıyoruz. Havalimanı hizmetleri konusunda tüm dünyada tercih edilen bir marka haline geldik. ABD’nin en büyük bankalarından Capital One ile işbirliğimizi daha da ileriye taşımayı umuyoruz” dedi. 

850 METRE KARE

Washington’da yeni açılacak 850 metrekarelik yolcu salonu yeşil bina prensiplerine uygun şekilde inşa edilecek. Güvenlik kontrolünün çıkışında bulunan alanda zengin bir yiyecek-içecek menüsü, spa hizmetleri, duşlar ve çocuk oyun alanı yer alacak.

Capital One Başkan Yardımcısı Lauren Liss “Capital One olarak, müşterilerimizin seyahat ve yeme içme konusunda tutkulu olduklarını biliyoruz ve onlara farklılaştırılmış deneyimler ve ayrıcalıklar sunmak üzere çalışıyoruz. Merkez ofisimizden birkaç kilometre uzaklıkta yer alan ve Capital One için özel olarak ayrılan ilk yolcu salonumuz, Dulles Havalimanı’ndan geçen ziyaretçilere dinlenme olanağı sunacak” dedi.

Havalimanını yöneten Metropolitan Washington Havalimanı Otoritesi (MWAA) Başkan Yardımcısı Jerome L. Davis “Ulusal başkent bölgesinin ana uluslararası havalimanı olan Dulles’de bu yeni heyecan verici alanı yolcularımızın hizmetine sunmak üzere TAV İşletme Hizmetleri ve Capital One ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Washington Dulles Havalimanı 2019’da önceki yıla göre yüzde 3,1 artışla 25 milyon yolcuya hizmet verdi. Türk Hava Yolları İstanbul’dan Washington’a haftanın yedi günü direkt uçuş düzenliyor. 

Etiketler

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı