Havalimanları

İngilizler Türkiye’yi 1 numaralı tatil destinasyonu yaptı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın haziran ayında Covid-19 kısıtlamalarının kaldırılması konusunda umutlu olduğunu açıklamasının ardından İngilizler tatil rezervasyonlarını hızla artırmaya başladı. En çok ilgi gören tatil noktalarının başında da Türkiye geliyor.

Euronews tarafından yapılan haberde, Jonhson’ın açıklamasıyla birlikte ayrıca EasyJet, Tui, British Airways ve Thomas Cook gibi havayolu ve seyahat şirketlerinin hisseleri de değer kazandı.

Türkiye 1 numaralı destinasyon

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden İngiliz Thomas Cook, web sitesi trafiğinin Jonhson’ın açıklama yaptığı pazartesi günü yüzde 75, rezervasyonların ise bir önceki güne oranla üç kat arttığını söyledi.

“Türkiye 1 numaralı destinasyon oldu” diyen şirket, Türkiye’yi, Yunanistan ve Kıbrıs’ın izlediğini aktardı. Yaşanan artıştan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Thomas Cook ayrıca “Müşterilerin 2022 yılı için de rezervasyon yaptığını” belirtti.

EasyJet: Bilet satışlarında yüzde 337, tatil satışlarında ise yüzde 630 artış

Tur operatörü Jet2holidays, yaz rezervasyonlarının geçen haftaya kıyasla pazartesi günü yüzde 600 arttığını, en çok rezervasyonun da yine Türkiye, İspanya, Yunanistan, Kıbrıs ve Portekiz’e yapıldığını açıkladı.

EasyJet de bilet satışlarında yüzde 337, tatil satışlarında ise yüzde 630 artış olduğunu duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala