Haberler

Corendon yelken yarışında iddialı

Corendon Havayolları çalışanlarının kurduğu ve şirketin sponsor olduğu “Corendon Airlines Sailing Team” geçtiğimiz yıl IRC2 Sınıfı birincisi olduğu Turkcell Platinum Bosphorus Cup’a bu yıl da hem genel klasman hem de IRC2 Sınıfı birinciliği hedefiyle başlıyor. Takımların İstanbul Boğazı ve Caddebostan Sahili’ndeki iki farklı yarışta mücadele edeceği Turkcell Platinum Bosphorus Cup, 26-27 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bugüne kadar katıldığı pek çok organizasyonda çok önemli başarılar yakalayan, geçtiğimiz yıl TAYK Kabotaj Kupası birinciliği, Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta IRC2 Sınıfı birinciliği ve Marmaris Kış Trofesi IRC2 ikinciliği elde ettikten sonra pandemi sebebiyle ara vermek durumunda kalınan 2020 Marmaris Kış Trofesi’nde IRC1’i önde götüren Corendon Yelken Takımı, 2020 yılında da Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın en iddialı takımlarından biri olacak. 

YARIŞ HEYECANI

26 Eylül 2020 Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda Dolmabahçe Sarayı önünden verilecek start ile başlayacak olan Boğaz Yarışı’nda 6 farklı sınıfta yarışacak, aralarında uluslararası katılımcılarında olduğu toplam 41 takım, Anadolu Hisarı önünden dönüş yaparak başlangıç noktasında ilk günü tamamlayacaklar. 27 Eylül 2020 Pazar günü ise Caddebostan Sahili’nde yapılacak şamandıra yarışı ile birlikte organizasyonda genel klasman birincisi ve sınıf birincileri belli olacak. 

Bir kez daha “İstanbul’u yelken sporuyla dünyaya tanıtmak” amacıyla gerçekleştirilecek olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup’a katılacak olan Team Corendon Yelken Takımı’nda 8 Corendon Airlines çalışanı yer alacak ve takımın dümenciliğini Güney Kaptan yapacak. 

Etiketler

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap