HaberlerHavacılık Endüstrisi

Çocuklara özel Hürkuş uçuşu

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) 23 Nisan 1920’nin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında çocuklara özel bir gösteri uçuşu gerçekleştirdi. TUSAŞ, ilk kez Gelişmiş Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un kokpitinden canlı yayın gerçekleştirerek heyecanı evlere taşıdı.

HÜRKUŞ, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs salgınında evlerinde olan çocuklara yönelik sürpriz bir gösteri yaptı. TUSAŞ tarafından üretilen HÜRKUŞ, şirketin sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği nefes kesen gösteri ile takipçilerini büyüledi. 23 Nisan kutlamaları kapsamında TUSAŞ tesislerinden havalanan, Türkiye’nin yerli ve milli Gelişmiş Eğitim Uçağı HÜRKUŞ çocuklara özel gösteri uçuşu yaptı.

Koronavirüs kapsamında bu yıl kutlamaların kısıtlı olarak gerçekleştirildiği ülkemizde çocukların bu coşkuyu en azından evlerinde yaşaması için TUSAŞ, Türkiye’nin ilk yerli ve milli eğitim uçağı HÜRKUŞ ile ilk defa kokpit içerisinden canlı yayın gerçekleştirerek bu deneyimi çocuklara sergiledi. Test pilotları Murat Özpala ve Barbaros Demirbaş yönetiminde havalanan HÜRKUŞ, izleyenleri ile birlikte yüksek irtifalara çıkarak coşkuyu evlere taşıdı. Uçuş öncesi sosyal medyadan gelen soruları yanıtlayan Murat Özpala çocukların yönelttiği birbirinden ilginç sorulara keyifli cevaplar verdi.

Türkiye’de HÜRKUŞ ile ilk kez gerçekleştirilen gösteri uçuşunu ve 23 Nisan’ı değerlendiren TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil yaptığı açıklamada “Kokpit içerisinden ilkini gerçekleştirdiğimiz bu canlı yayın etkinliğinin başarı ile tamamlanmasından çok mutlu oldum. Tüm dünyanın yanı sıra ülkemizde de yoğun mücadele edilen Koronavirüs kapsamında evlatlarımız bu yıl evlerinde 23 Nisan coşkusunu yaşıyorlar. Bu günler elbette geçecek, bu defa sosyal medya üzerinden bu uçuşu gerçekleştirdik ancak izolasyon dönemi bittiğinde HÜRKUŞ’umuzu hep birlikte coşku ile göklerde izleyeceğimiz günleri de büyük bir heyecanla bekliyoruz. Bu vesile ile bir kez daha yüce meclisimizin açılışının 100’üncü yıl dönümünü ve çocuklarımıza armağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor sağlıkla nicelerine hep birlikte erişmeyi temenni ediyorum” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba,
    Hurkus ucaklarinin teslimati ve uretim takvimi hakkinda bir gelisme var midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı