Haberler

Çanakkale Zaferi 106 yaşında

anakkale Zaferinin 106. yıl dönümü başta Çanakkale olmak üzere yurtta gururla anılıyor.

Tüm dünyanın Türk Ordusu karşısında dize geldiği Çanakkale Zaferi’nin dünyaya bir kez daha hatırlatıldığı 18 Mart kutlu olsun.

Başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve bu ülke uğuruna şehit düşmüş tüm kahramanları saygı ve rahmetle anıyoruz.

İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN ÖZEL PROJE 

İstanbul Havalimanı işletmecesi İGA hazırladığı  ‘Dinle Yolcu’  isimli projeyle Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü  yolcularıyla birlikte kutluyor.  Çanakkale Savaşı’nda verilen destansı mücadeleyi günümüze taşımak amacıyla insan-billboard  etkileşimi üzerine hayata geçirilen projede; savaşın üç kahraman duygularını terminal içerisindeki yolculara anlatıyor.

O döneme kadar görülmüş en büyük donanmaya “Dur Yolcu” diyen askerlerden Seddülbahir Kahramanı Yüzbaşı Yusuf Kenan, Anafartalar’da 56. Fırkada erkek kılığına girerek mücadele veren Hatice Hanım ile  Conkbayırı’nda  Mustafa Kemal Atatürk’ün  komutasında “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” sözlerine şahitlik etmiş, Kayserili Mehmet  ‘DinleYolcu’ diyerek savaş sırasındaki  duygularını terminaldeki yolculara anlatıyor.

Dinle Yolcu projesi için ilk olarak Çanakkale Savaşı esnasındaki yağlı tablolar hazırlanarak billboard afişlerine çevrildi. Billboardların içerisine yüz tanıma cihazı ve gopro kameralar eklenerek billboard çevreleri siper ve bayraklar ile süslendi.  Yolcuların  billboardlara odaklanmamaları durumunda ise sabit görsel olarak afiş ekranda duruyor. Eğer kullanıcı billboardların karşısına geçerek 5 saniye billboarda baktığında yüz tanıma cihazı sayesinde tablodaki kahraman hareketleniyor ve #DinleYolcu diyerek savaş esnasındaki hikayesini anlatmaya başlıyor.

TUSAŞ’TAN ÖZEL KÜNYE

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Gücümüz Mirasımız sloganı ile yeni bir dijital kampanyaya imza attı. www.gucumuzmirasimiz.com web adresine giren ziyaretçilerine TUSAŞ’ın yerli, milli ve özgün ürünleri ile ziyaretçilerin adlarının yazılı olduğu bir “dijital peç” oluşturulmalarına imkân verecek yeni bir site tasarladı.

Farklı TUSAŞ ürünlerini seçerek altına isminizi yazarak sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

DASAL HAVACILIK’TAN 18 MART’A ÖZEL

ASELSAN ve Altınay Havacılık’ın ortak şirketi İHA imalatçısı DASAL, 18 Mart için özel bir paylaşım yaptı. 

DASAL hazırladığı paylaşımda, “Topraklarımızı yeniden vatan yapan kahramanlar, arkalarında bıraktıklarına mektup, milletimize destansı bir tarih yazdılar… Çanakkale, anadan, babadan, yardan, serden geçenler sayesinde geçilmez!“ Cümlelerini paylaştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala