Haberler

Boeing 787, 20 saat 19 dakika uçtu

Boeing 787 yolcu uçağı Seul-Buenos Aires arasında yaptığı 20 saat 19 dakikalık uçuş ile yeni bir rekor kırdı. 12 bin 106 deniz mili kat edilen uçuş, yolcusuz olarak gerçekleştirildi.

P4-787 tescilli uçak, 2013 yılında Boeing imalat hattından çıkmıştı. AeroMexico Havayolları’na teslim edilen uçak geçtiğimiz ocak ayında hizmetten çekilerek parka alınmıştı. Uçağı, özel VIP donanımlı uçakların operasyonunu yapan Comlux şirketi satın aldı.

Uçağın mart ayı içinde teslimatı öncesinde çok farklı noktalara yaptığı bazısı uzun bazısı da 20 dakikalık uçuşlar dikkat çekti.

EN UZUN HAVAYOLU SEFERİ

Halen tarifeli olarak yapılan en uzun seferi, Singapur Havayolları gerçekleştiriyor. Singapur Changi ile New York JFK arasında duraksız yapılan uçuş, 18 saat 5 dakika ila 18 saat 40 dakika arasında değişiyor. Toplam 8 bin 288 deniz mili süren seferde özel modifikasyonla Airbus A350-900ULR kullanılıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sıfır (sıfıra yakın) yolcu ve kargoyla ve max. yakıt yükü ile yapabilir bu güzergahı. MTOW ile kalkış yapsa, tabidir ki bu mesafeyi kat edemezdi. Haberde belirtilmemiş ama bu uçağın 787-8 versiyonu olduğunu tahmin ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap