Haberler

Boeing’in bölge başkanlığına yeni isim

Boeing’in Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinin yeni başkanlığına Kuljit Ghata-Aura’yı atadı. Bugün itibari ile göreve başlayan Kuljit Ghata-Aura, koltuğu uzun yıllardır bu görevde bulunan Bernie Dunn’dan aldı.

Boeing’den yapılan açıklamaya göre, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinde daha önce çalışmış olan ve yeni pozisyonundaki faaliyetlerini Dubai’den sürdürecek olan Ghata-Aura, şirketin tüm bölge faaliyetlerine liderlik edecek.

Ghata-Aura ayrıca Boeing’in en büyük ticari, savunma ve satış sonrası hizmetler müşterilerinin de bulunduğu bu bölgeye yönelik stratejiler geliştirmek ve uygulamaktan da sorumlu olacak.

BOEING’TE 6 YILDIR YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞIYOR

Öncesinde, yaklaşık altı yıl boyunca Boeing’in Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesinden sorumlu hukuk müşaviri olarak görev alan Ghata-Aura, yeni görevinde şirketin iş ve sektörel ortaklık fırsatları ile güvenlik ve sürdürülebilirlik girişimlerinin yanı sıra devletle ilişkiler ve sosyal sorumluluk projelerini de yürütecek. Ghata-Aura, Boeing’in bölgedeki varlığını genişletip, müşteriler ve diğer ortaklarla ilişkilerini güçlendirerek.

Ghata-Aura, dokuz yılı bu görevi yapan Boeing’ten ayrılan Bernie Dunn’ın yerine bu pozisyona getirildi.

Boeing International Başkanı Sir Michael Arthur, “Kuljit Ghata-Aura’nın Boeing Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) yeni Bölge Başkanı olarak atanmasını duyurmaktan son derece memnuniyet duyuyorum. Kuljit, uzun süre çalıştığı Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesi dâhil olmak üzere, Boeing’in en önemli pazar ve faaliyetlerinden kazandığı büyük tecrübeyi bu role taşıyacak. Boeing’in bu bölgede büyümesini sürdürmek için Kuljit ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyacağım. Boeing’in META bölgesindeki varlığının genişlemesine son yedi yılda yaptığı katkılarından ötürü Bernie’ye teşekkürlerimizi sunuyor ve kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

BOEING’İN TÜRKİYE OFİSİ BULUNUYOR

Boeing’in Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki varlığı uzun yıllara dayanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Güney Afrika, Mısır, Kuveyt ve Suudi Arabistan’da ofisleri bulunan Boeing’in aynı zamanda bölgede birçok sektörel ve akademik ortaklığı bulunuyor.

Günümüzde dünyanın en hızlı büyüyen ticari uçak pazarlarından biri olan bölgenin savunma ihtiyaçları da hızla artıyor. Ghata-Aura, “Böylesine önemli bir rolle Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgesine geri dönmekten ve çalışma arkadaşlarımla yeniden bir araya gelmekten dolayı son derece heyecanlıyım. Boeing için büyük önem taşıyan ve en hızlı büyüyen pazarlardan biri olan bu bölgede, paydaşlarımızla ortaklıklar kurmaya devam edeceğiz. Benzersiz fırsatlar sunan bu bölgede Boeing’in güçlü bir varlığı mevcut. Bölgenin havacılıkta daha da yükselmesine destek olmak için bölge devletleriyle ve müşterilerimizle yakın çalışma içinde olacağız” diye konuştu.

GHATA-AURA KİMDİR?

Boeing’e 2010 yılında katılan Ghata-Aura, Avrupa, Rusya, İsrail, Hindistan ve META bölgesinde olmak üzere, şirket bünyesinde çeşitli liderlik rolleri üstlendi. Boeing Hindistan, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’nın yaklaşık altı yıl boyunca bölge hukuk müşavirliğini yürüten Ghata-Aura, ayrıca, 2015-2016 yıllarında Boeing Birleşik Arap Emirlikleri pazar geliştirme direktörü olarak görev aldı.

Oxford Üniversitesi’nden mezun olan Ghata-Aura, Boeing’e katılmadan önce, uluslararası birleşme ve satın almalar alanında faaliyet gösteren büyük bir uluslararası şirketin ortağıydı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap