Uçuş EmniyetiUncategorized

Tutukluluğa yapılan itiraz red edildi

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 5 Şubat 2020’de inerken pistten çıkan ve 3 kişinin hayatını kaybettiği Pegasus uçağı kazasıyla ilgili olarak tutuklunan Kaptan Pilot. M.E. için yapılan itiraz reddedildi. 

Pilotun Avukatı Mehmet Kaya, tutukluğu itiraz için Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurmuştu. Bu başvuru hakimlik tarafından reddedildi ve M.A’nın tutukluluğuna devam kararı alındı. Önceki gün de Uluslararası Havayolu Pilotları Federasyonu (IFALPA) konuyla ilgili olarak Adalet Bakanı’na bir mektup yazmıştı. 

“SAĞLIK RAPORUNU SUNDUK”

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Avukat Mehmet Kaya, itiraz dilekçesinin detaylarını paylaştı: ”2 Mart’ta İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliğine tarafımızca, tutuklama kararına itiraz dilekçesi sunulmuştur. Dilekçemiz ekinde sunulan rapor içeriğinde müvekkilimizin kişisel bakım ve hijyen ihtiyaçlarını kendisinin karşılayamayacağı, bu hususların periyodik doktor kontrolleri takibinde değerlendirilmesi gerektiğine ilişkin doktor raporu sunulmuştur. İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından dilekçemiz ve ekinde sunulan sağlık raporuna rağmen itirazımızın reddine, ‘kaçma ve delilleri karartma şüphesi’ ile tutukluluk halinin devamına karar verilmiştir.”

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı