Uncategorized

MMU’nun dijital ikizini HAVELSAN yapıyor

Milli Muharip Uçak Projesi Türkiye için çok önemli bir proje. Türk Havacılık ve Uzay Sanayi liderliğinde süren projede, HAVELSAN kritik bir çalışmaya imza atıyor. Milli Muharip Uçağın dijital ikizini yapıyor. 

Yeni nesil endüstriyel tasarımda, sadece havacılık sektörü değil, tüm alanlarda dijital mühendislik yapılıyor. Örneğin 4 yıllık bir tasarım sürecini aylara indirebiliyor. Tüm testler, dijital ortamda gerçekleştiriliyor. 

Örneğin, bir uçağın 8 bin saatlik uçuş ömrü, dijital olarak çok kısa sürede test edilebiliyor. Tasarım süreci hızlandırılıyor. Projelerin maliyet etkin hayata geçmesine imkan tanınıyor.

MMU BU KONUDA BİR İLK

Türkiye’nin Milli Muharip Uçak konusunda hızlı hareket etmesi açısından dijital ikiz projesi önem taşıyor. Havacılık açısından bir ilke sahip olarak HAVELSAN önemli bir çalışmayı harekete geçiriyor.  Çalışmaların halogram olarak ilk sunumu ise İDEF 2021 Fuarı’nda sergilendi.

HAVELSAN’da Milli Muharip Uçak direktörü Mehmet Altun, Tolga Özbek’e projenin dijital ikizinin nasıl hayata geçirildiğini anlattı:

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap