Uncategorized

2 helikopter bölgede, nakliye uçakları yardım taşıyor

İzmir’de bugün meydana gelen ve 6,6 şiddetindeki depremin ardından Milli Savunma Bakanlığı bir açıklama yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait iki helikopterin bölgeye kaydırıldığını belirten Bakanlık, kriz masası ile havadan hızlı müdahale gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti 120 kişi yaralandı.

Bakanlık, “İzmir’de meydana gelen deprem sonrası Millî Savunma Bakanlığı’nda kriz masası oluşturuldu. TSK’ya ait 2 helikopter arama-kurtarma çalışmalarına katılmak üzere görevlendirildi.

3 ASKERİ NAKLİYE UÇAĞI BÖLGEDE

Ayrıca arama-kurtarma ekiplerinin bölgeye intikali için Ankara, Erzurum ve Diyarbakır’dan kalkacak Hava Kuvvetlerimize ait 3 nakliye uçağının İzmir’e uçuşu planlanmıştır. Bütün İzmirli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. MSB tüm imkanlarıyla yardıma hazırdır. Depremde hayatını kaybeden İzmirli hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Tüm milletimize geçmiş olsun”

İzmir’de Türk Hava Kuvvetleri’nin eğitim üssü 2. Ana Jet Üs Komutanlığı bulunuyor. Ayrıca Ege Ordu’nun Hava Alayı da Gaziemir’de bulunuyor. Ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın da havacılık birimlerinin ana merkezi İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap