Uçuş Tüyoları

Kademeli normalleşmede nasıl uçacağız?

Toplam 17 gün süren tam kapanmanın ardından ‘kademeli normalleşme’ başladı. Bu süreçli ilgili genelge İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. Kademeli normalleşmede nasıl uçacağız? Havalimanında uygulanacak kurallar neler? İşte cevapları.

Genelge, 17 Mayıs-1 Haziran 2021 tarihleri arasındaki dönemi içeriyor. Bu dönemde uçak yolcuları izin belgesi ibraz etmeden seyahat edebilecek. Yani 199 veya valiliklere/kaymakamlıklara başvuru yapılmadan uçuş gerçekleştirilebilecek.

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, “17 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında yurt içi uçuş biletlerinizi, seyahat izin belgesine ihtiyaç duymadan alabilirsiniz. Kısıtlama saatlerinde uçuşlarımıza katılacak misafirlerimiz uçuş biletleri ile (uçak bileti, rezervasyon görüntüsü, mobil uçuş kartı) havalimanı ulaşımlarını gerçekleştirebilirler” ifadelerine yer verildi.

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan paylaşımda ise, “17 Mayıs’tan 1 Haziran 2021’e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinde uçuşu olan misafirlerimiz, seyahatlerine ait mobil uçuş kartı, bilet görüntüsü gibi uçuşu olduğuna dair bir belge ibrazı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler” denildi.

Havayolu şirketi SunExpress, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında 17 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak kısıtlamaların geçerli olduğu saatlerde yolcularımız, seyahat izin belgesine ihtiyaç duymadan, uçak biletlerini/e-biletlerini ibraz ederek uçuşlarımıza katılabilecektir” bilgisini paylaştı.

HAVALİMANLARI BİLGİLENDİRDİ

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA bu konuda yolcuları uyararak “1 Haziran 2021’e kadar uygulanacak kademeli normalleşme sürecinde, uçuş bilgilerinizi (bilet, mobil bilet, rezervasyon kodu vb.) ibraz ederek, ayrıca seyahat izin belgesine gerek olmadan seyahatinizi kısıtlamasız gerçekleştirebilirsiniz” bilgilendirmesi yaptı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı da bu süreçte “Yeni dönemde terminalimizden başlayacak tüm seyahatlerinizi daha sağlıklı yapmanız için süreçlerimizi sizler için daha güvenli hale getirdik. Çünkü biz, sizi ve sevdiklerinizi önemsiyoruz” paylaşımında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap