Uçuş Tüyoları

ABD’den Ukrayna’ya seyahat uyarısı

Rusya ve Ukrayna arasında giderek yükselen savaş riski, seyahat uyarılarına da girdi. ABD Dışişleri Bakanlığı, kendi vatandaşlarına uyarı nitelikli bir açıklama yaparak Ukrayna’ya seyahat edilmemesini, bölgenin risk taşıdığını açıkladı.

Rusya’nın önemli bir askeri harekata hazırlandığına dikkat çeken ABD Dışişleri Bakanlığı, “ABD vatandaşları, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı önemli bir askeri harekata hazırlandığı yönündeki haberleri bilmelidir. ABD vatandaşlarına özellikle Ukrayna sınırları boyunca Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da ve Rusya’nın kontrolündeki doğu Ukrayna’da güvenlik koşullarının öngörülemez olduğu ve çok az bir farkla bozulabileceği hatırlatıldı” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Ukrayna’ya seyahat etmeyi seçen ABD vatandaşları, Rusya’nın Ukrayna’nın herhangi bir yerindeki askeri harekatının ABD Büyükelçiliğinin Ukrayna’dan ayrılan ABD vatandaşlarına yardım da dahil olmak üzere konsolosluk hizmetleri sağlama kabiliyetini ciddi şekilde etkileyeceğinin farkında olmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca bölgedeki koronavirase de dikkat çekildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala