Uçuş Emniyeti

Havacılık yazarı uçak kazasında hayatını kaybetti

Yazılarını okuduğum çok tecrübeli pilot Brad Marzari, benim gözümde “Ona hiç bir şey olmaz mecbur kalır ise ağacın dalına iner” diye düşünürdüm. Fakat öyle olmadı. Tecrübeli bir o kadarda keyifli bir insanı kaybettik. 

Uçağı: Focke-Wulf FWP-149D

Kaza yeri: Skylark Field Airport-ABD

Genel havacılık adına çok üzücü bir kaza. 

Meydana yaklaşırken motor arızası nedeniyle acil durum ilan etti. Fakat meydana 8 mil kala çok kötü bir yere mecburi iniş gerçekleştirmek zorunda kaldı. 

Airplane Geeks’te popüler bir blog yazarı ve havacılık aşığı bir pilotu kaybettik.

Kazanın kurbanı Brad “Launchpad” Marzari, sevilen bir kişiydi. Havacılık konusundaki bilgisini ve tutkusunu herkesle, özellikle de gençlerle paylaşmak için her zaman yazılar yazdı.

Kullandığı uçak, İtalyan Piaggio tarafından tasarlanmış ve İkinci Dünya Savaşı sonrasında ayakta kalmaya çalışan ünlü Alman uçak imalatçısı Focke-Wulf tarafından lisans altında 1950-60’larda imal edilmişti. 100 kadar uçaktan günümüze gelebileni çok azdı. Marzari, 1960 model uçağı ile AirVenture  Oshkosh için hazırlık yapıyordu. 

Uzun bir çalışmanın ardından tekrar uçabilir hale getirilen Focke-Wulf FWP-149D ile uçmaktan büyük keyif alan Marzari, önümüzdeki günlerde Oskosh’ta yapılacak festivale gitmeyi planlıyor ve yanında uçacak bir kişiyi arıyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala