Uçuş Emniyeti

Bulgar Mig-29’u Karadeniz’e düştü

Karadeniz’de yapılan tatbikata katılan Bulgaristan Hava Kuvvetleri’ne ait Mig-29 tipi savaş uçağı düştü. Dün gece saat 00:45’te meydana gelen kaza sonrasında bölgeye arama kurtarma ekipleri yönlendirildi. Henüz pilota ulaşılamadı.

Olay, Bulgaristan’ın kuzeyindeki Şabla Burnu’nun 11 kilometre açığında meydana geldi. Radar ve telsiz bağlantısı kesilen uçak bölgede aranıyor. Arama-kurtarma çalışmalarına iki helikopter, hızlı botlar ve bir mayın tarama gemisi katılıyor.

F-16 İLE DEĞİŞTİRİLECEK

Yaşanan kaza sonrasında Bulgaristan’ın kaybettiği Mig-29 sayısı 3’e ulaştı. ABD ile anlaşma yapan Bulgaristan, önümüzdeki yıllardan itibaren Mig-29’larını F-16’larla değiştirecek.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. “Bulgar Mig-29’u Karadeniz’DE düştü” Karadeniz de mi düstü? Nereye düstü denize düstü. Demek ki nedememiz lazimmis?
  Bulgar Mig-29´u Karadeniz´E düstü!
  Copy paste haber degil, düsünerek yapilan haber lütfen.

  1. Haklısınız hata için özür dilerim. Ne yazık ki her şey burada tek kişi tarafından yapılıyor. İnsanın gözünden kaçabiliyor.

  2. Özür dilerim ama ilk imla şekli de doğrudur: Mig 29 bir uçak olduğuna ve Karadeniz üzerinde uçarken düştüğüne göre “Karadeniz’de düştü” demek doğru bir ifadedir. Örnek: bu uçak Karadeniz üzerinde uçarken değil de – mesela- Türkiye üzerinde uçarken düşseydi “Mig 29 Türkiye’ye düştü” mü, yoksa”Mig 29 Türkiye’de düştü” mü derdik? Dil Bilgisi olarak iki şekil de doğru görünmekte beraber ikinci şekil Türkçe ağıza daha uygundur. Saygılarımla.

   1. Yüzme bilmeyen birisi deniz de düserse bogulmaya bilir ama denize düsen bogulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap