Yerli Savunma Sistemleri

KIRLANGIÇ İHA sistemleri, güvenlik güçlerimizin hizmetinde

DASAL tarafından geliştirilen ve 2 kilograma kadar faydalı yükleri taşıyabilen, KIRLANGIÇ sınıfı İHA’ların güvenlik güçlerimize teslimatı başladı. İhtiyaç duyulan zorlu hava koşullarında eksiksiz görev yapabilen KIRLANGIÇ Sınıfı İHA’lar, uzun menzili ve uçuş süresi ile dikkat çekiyor.

ASELSAN ve ALTINAY Grubunun ortak yatırımı olan ve faaliyetlerine Temmuz 2020’de başlayan DASAL’ın ürünü olan KIRLANGIÇ Sınıfı İHA’lar, yazılım ve donanımlarda kullanılan özel teknolojiler sayesinde operasyonel etkinlik ve verimliliği de arttırmaları ile ön plana çıkıyor.

Uçuş Personeli eğitimleri de DASAL tesislerinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Teorik ve Pratik olarak 2 etapta planlanan eğitimler, 5 gün içerisinde tamamlanarak, Güvenlik Kuvvetleri personellerine yetkinlik sertifikaları da teslim edilmek suretiyle sonlandırıldı.

X4-950 konseptindeki KIRLANGIÇ sınıfı IHA’lar farklı kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına göre hızlı bir şekilde ‘’terzi’’ usulü üretilmeye uygun olarak dizayn edilmiş olup; Orman ve Şehir Yangınlarının tespiti ve takibi, Trafik Takip ve Gözetleme , Tarım zararlılarının belirlenmesi, kurye ve pazarlama gibi farklı kurum ve sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ileri teknolojileri adapte edebilen, 10 seneye yakın IHA tasarım ve üretim tecrübesi olan Mühendislik Ekibi tarafından tasarlandı. Ekip bugüne kadar 2000 adet üzerinde IHA teslimatı gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap