Savunma

Türkiye ve Polonya ortak tatbikatı böyle görüntülendi

Polonya’da Malbork Hava Üssü’nde gerçekleştirilen ortak tatbikatta Türk F-16’ları Polonya Hava Kuvvetleri’nin C295 askeri nakliye uçağının rampasından aralarında Cem Doğut’un da bulunduğu 15 fotoğrafçı tarafından görüntülendi.

Halen Bandırma 6, Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan bölgeye gide 161. Filo’ya ait F-16 uçaklarımız, NATO’nun gelişmiş Hava Polisliğini yürütüyor. Bu iş birliği ile Türk F-16’ları ile Polonya Hava Kuvvetleri ortak tatbikatlarına devam ediyor.

ŞEHİT AYDOĞDU’NUN ADI F-16’NIN ÜZERİNDE

Çekim sırasında ilginç bir detayı da Cem Doğut paylaştı. Uçaklarımızdan birinin üzerinde Diyarbakır’da pazarda alışveriş yaparken uğradığı silahlı saldırı sonucu kalleşçe şehit edilen Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun ismi F-16’mıza yazılmıştı.

Tatbikat sırasında Polonya’ya ait C-295M, 15 yabancı fotoğrafçı ile birlikte Polonya’nın Malbork kentinden, doğu Polonya’nın yukarısındaki göklerde Türk savaş uçaklarının hava eğitimine katılmak için havalandı. Uluslararası fotoğrafçılar, Müttefik hava operasyonlarında yer alan hassasiyeti ve profesyonelliği ilk elden görme ve belgeleme şansına sahip oldular.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala