Türk Savunma Sanayi

TEI’ye koronavirüste TSE denetimi

Havacılık motorlarında Türkiye’nin lider şirketi TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde önemli bir adım attı. TEI, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan ve sanayi şirketlerinin salgının etkilerinden korunmasını amaçlayan “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” yükümlülüklerini yerine getirdi. 

TSE denetimlerini başarıyla tamamlayan TEI, “Covid-19 Güvenli Üretim ve Hizmet Belgesi” almaya hak kazandı.  

TEI ÖNLEM ALARAK ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Dünyada görülen ilk vakadan itibaren ilgili makamların yapmış olduğu yönlendirme ve bilgilendirmeler neticesinde şirket genelinde aldığı çok çeşitli önlemler sayesinde çalışanları arasında vaka sayısını ve yayılmasını başarıyla kontrol altında tutan TEI, Türkiye’nin havacılık serüvenine yeni imzalar atmaya devam ediyor.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın teşrifleriyle düzenlenen törende, TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit’e belgeyi Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız takdim etti. Vali Ayyıldız’a törende Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şennur Azade ve TSE Ürün Belgelendirme Müdürü İsmail Kaynarca eşlik etti.

Belge takdiminin ardından düzenlenen yerleşke turunda Vali Ayyıldız, TEI’nin millî motor projelerini yerinde inceledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap