Türk Savunma Sanayi

TEI bu ödülü ikinci kez kazandı

TUSAŞ Motor Sanayi (TEI), ikinci kez Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından “Dünyada Kadın Çalışanlara En Çok Değer Veren Şirket” olarak seçildi. 

Kız öğrencilere havacılık sektörünü tanıtmak ve onlara ilham kaynağı olabilmek amacıyla Havacı Kadınlar Haftası, Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından her yıl etkinlikler düzenlenerek kutlanıyor. Bu kapsamda, 2020 yılında 49 farklı ülkeden organizasyon gerçekleştiren firmalar arasından TUSAŞ Motor Sanaii AŞ (TEI), 2’nci kez Dünyada Kadın Çalışanlara En Çok Değer Veren Şirket oldu.

Havacı Kadınlar Haftası’nın 10’uncu kez kutlandığı 2020 senesinde TEI, Havacı Kadınlarla Söyleşi gerçekleştirerek kız öğrencileri havacılık sektöründe çalışan profesyonellerle buluşturdu.

Düzenlenen söyleşinin ardından düzenlenen Havadan Sorular Bilgi Yarışması ile en çok doğru cevap verenler ödüllendirildi. Aynı zamanda, öğrenciler “TEI Atölye Turu” ile ham malzemelerin fabrikaya girişinden bir ürün olarak fabrikadan çıkışına kadar bir havacılık motorunun nasıl üretildiğini yerinde gözlemleme fırsatı buldu.

TEI, 2016 yılından bu yana düzenlediği etkinliklerle “Dünyada Kadın Çalışanlara En Çok Değer Veren Şirket” ödülünü 2 kez kazandı. Bunun yanı sıra “En İyi Organizatör” ve “En Üretken Etkinlik Düzenleyicisi” gibi kategorilerde de ödül aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap