Türk Savunma Sanayi

MAM-L Ukrayna’da hedefi 12’den vurdu

Baykar tarafından tasarlanıp üretilen ve Ukrayna’ya ihraç edilen TB2 Bayraktar Taktik Sınıftaki İnsansız Hava Aracı (İHA) sistem, tatbikata katıldı. Roketsan tarafından geliştirilen Mini Akıllı Mühimmat MAM-L, Ukrayna’da gerçekleştirilen tatbikatta üstün başarı sağlayarak hedefi 12’den vurdu.

Ukrayna Hava Kuvvetleri tarafından işletilen Bayraktar TB-2, 7 adet MAM-L atışladı. Tüm mühimmatlar hedefi tam isabetle vurdu.

Konuya ilişkin Roketsan’dan yapılan sosyal medya paylaşımında, “Baykar Savunma tarafından Ukrayna Hava Kuvvetleri’ne ihraç edilen Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı ile Roketsan Mini Akıllı Mühimmat MAM-L, Ukrayna’da gerçekleştirilen Ortak Çabalar-2020 tatbikatında üstün başarı sağladı. Tatbikat sırasında Bayraktar TB2’den ateşlenen 7 adet MAM-L’mizin tamamı, belirlenen hedeflerin hepsini başarıyla imha etmeyi başardı. Bu gurur ve mutluluk hepimizin!” denildi.

MENZİLİ 8 KİLOMETRE

Mini akıllı mühimmat olan MAM-L, İnsansız Hava Araçları’ndan ve hafif taarruzu uçaklardan atılacak şekilde tasarlandı. Hava-yer görevlerine yönelik geliştirilen MAM-L, sabit ve hareketli hedeflere karşı yüksek vuruş hassasiyetine sahip.

Uzunluğu 1 metre olan MAM-L, standart olarak 8 kilometre menzile sahip. Operasyonel Ataletsel Navigasyon Sistemi veya Küresel Konumlandırma Sistemi ile menzil 14 kilometreye kadar çıkabiliyor. Reaktif zırhlara karşı etkili tandem, yüksek infilaklı parçacık etkili termobarik başlıklar takılabiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap