Türk Savunma Sanayi

Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’ne İmdat Ersoy atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile Resmi Gazete’de bugün yayınlanan atama kararı ile Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Veysel Ünverdi görevden alındı. Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü olarak değiştirilen yeni yapılanmanın başına İmdat Ersoy atandı.

SANAYİ VE TİCARET BAKAN YARDIMCILIĞI YAPTI

İmdat Ersoy, ilk öğrenimini Almanya’da, orta ve lise tahsilini Akyazı İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Ersoy, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müfettişi olarak çalışma hayatına başladı.

Aynı bakanlıkta sırasıyla müfettiş, başmüfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan İmdat Ersoy, ABD’de Elektronik Ticaret Hukuku alanında eğitim gördükten sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.

2011 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın temsilcisi olarak Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’na atanan Ersoy, kurumda 6 yıl süre ile Başkan vekili ve Kurul Üyesi olarak görevini sürdürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap