Türk Savunma Sanayi

ASELSAN Endonezya’ya ZOKA teslimatı gerçekleştirdi

ASELSAN, Endonezya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki denizaltılara yönelik ZOKA Akustik Torpido Karşı Tedbir Karıştırıcı ve Aldatıcı teslimatı gerçekleştirdi.

Savunmasanayist.com sitesinin haberine göre ASELSAN; geçtiğimiz yıl, Endonezya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan Nagapasa Sınıfı Denizaltı (Tip 209) gemileri için ZARGANA Denizaltı Torpido Karşı Sistemi ile ZOKA Akustik Torpido Karşı Tedbir Karıştırıcı ve Aldatıcı teslimatıyla ilgili olarak bir sözleşme imzalamıştı. Sözleşme kapsamında ASELSAN, ZOKA Akustik Torpido Karşı Tedbir Karıştırıcı ve Aldatıcı sistemlerinin Endonezya Donanması’na teslimatlarını gerçekleştirdi.

ZOKA Karıştırıcı ve Aldatıcıları, akustik güdüme sahip aktif, pasif ya da kombine modda çalışabilen bütün torpido tehditlerine karşı etkili olacak özelliklere sahiptir. ZOKA Karıştırıcı ve Aldatıcıları, HIZIR Su üstü Torpido Karşı Tedbir Sistemi ve ZARGANA Denizaltı Torpido Karşı Sistemlerinde kullanılmakta olup her iki sistemde de aldatıcı ve karıştırıcı olmak üzere iki ayrı tipte ve farklı boyutlarda ZOKA Karıştırıcı ve Aldatıcıları bulunmakta.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı