Savunma

“S-400’de Karar Türkiye’nin”

Ankara ziyareti sırasında ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, CNN Türk’e verdiği röportajda S-400 hava savunma füzesine yönelik Türkiye’ye uygulanan yaptırım konusunda açıklamada bulundu.

“ABD, Almanya’nın Kuzey Akım 2’ye (Nord Stream) yönelik yaptırımlarını kaldırdı… Türkiye bunu çifte standart olarak gördü. Yaptırım yapılan ülkeler geri adım atabiliyor mu? Bu yaptırımların etkili olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna cevap veren Sherman, Kuzey Akım ve S-400’ün çok farklı olduğunu söyledi.

Sherman, “S-400’leri almak NATO ittifakında sorun yaratıyor. Alternatif sunduk, tam olarak ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Umarım ortak bir yol bulabileceğiz. Bu teknik detay bir konu değil, siyasi bir şey değil. Türkiye durumun farkında, atması gereken adımları biliyor. Nasıl bu adımların atılacağını da görüştük, bu Türkiye’nin kararı olacak.” açıklamasını yaptı.

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. T.C. kesinlikle zaman gecirmeden ABDden tazminat istemeli. Bence en az 25 Milyar dolar tazminat istenmeli. Birde yatirdigimiz parayi faiziyle almaliyiz. Yedek parca verelim cinsi yaklasimlarada kanmamaliyiz. F-16 felan alinmamali ABDden. Saadece paraciklar gelsen ki MMU projesine yatirabilelim.
    Tazminat istemedigimiz her gün icin ABD de lobiler bir sise sampanya patlatiyorlardir eminim.

  2. Tam bir iki ucu b*klu değnek durumu: S-400’ü kullanmaya devam etsek her türlü baskıya ve ekonomik manipülasyona maruz kalacağız. Kullanmayalım desek bu sefer de her ABD istediğini yaptırabildiklerini düşünerek daha fazla taviz almaya kalkışacak.

  3. Acı çekmeden özgürlüğünü koruyamazsın. Almanya gbi, Japonya gibi, Güney Kore gibi sana da çökerler, bu ülkerin vatandaşlarına yaptıkları gibi Anadolu insanına da tasmayı takmak isteyenler her zaman olacaktır. S400 ler den taviz yok, bedelini de geri alacak gücü kazanana kadar ödeyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap