Savunma

Roketsan’dan Bangladeş’e TRG-230 ihracatı

Roketsan, Bangladeş’e TRG-230 Füzesi’nin ihracatını gerçekleştirdi. TRG-300’ün ardından TRG-230 Füzesi de Bangladeş Ordusu’nun kullanımına sunulmuş oldu.

Bangladeş’e yönelik ihracat çalışmalarını bir süredir sürdüren Roketsan, üst üste ihracat başarıları elde etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde Türkiye’ye TRG-300 Füze Sistemi siparişinde bulunan Bangladeş, bu yıl içerisinde TRG-300 Füze Sistemi’ni tüm unsurlarıyla teslim aldı. Teslim alınan sistem, Bangladeş Ordusu’nun askeri geçit töreninde de sergilendi.

www.savunmasanayist.com’da yer alan haberde, DTB adlı Bangladeş basını; 26 Aralık tarihli paylaşımında, son olarak Bangladeş’in Roketsan üretimi TRLG-230 Füze Sistemi’ni tedarik ettiğini açıkladı. TRLG-230 Füzesi, lazer arayıcı başlığı sayesinde İHA vb. platformlar aracılığıyla lazerle işaretleme gerçekleştirilen hedeflere angajman gerçekleştirebiliyor. Topçu ve İHA birliklerinin etkileşimi ile kullanılan TRLG-230, oldukça sofistike bir füze olarak öne çıkıyor.

Bu sebepten ötürü SavunmaSanayiST.com, Bangladeş Ordusu’nun TRLG-230 Füzesi yerine TRG-230 Füzesi tedarik ettiği üzerinde duruyor. TRLG-230 ile çoğu yönden aynı özelliklere sahip olan TRG-230 Füzesi’nde herhangi bir arayıcı başlık bulunmuyor. TRG-230, tıpkı TRG-300 Füzesi’nde de olduğu gibi KKS (Küresel Konumlandırma Sistemi) destekli ANS (Ataletsel Navigasyon Sistemi)’den oluşan bir güdüm sistemine sahip.

Devamı için tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala