Savunma

Roketsan Konya’da gençlerle buluşuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi tarafından 2013 yılından bu yana düzenlenen Konya Bilim Festivali, bu yıl 8’inci kez kapılarını açıyor. 7-10 Ekim tarihleri arasında Konya Bilim Merkezi gerçekleştirecek festivale yaklaşık 100.000 ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

100’ün üzerinde bilimsel etkinlik, gösteri, yarışma, simülatör gösterimi gibi aktivitelerin yer aldığı etkinlik, teknoloji ve bilimin en önemli alanlarından biri olan savunma sanayi için de büyük önem taşıyor. Doğa ve tarım, robotik ve kodlama, teknoloji ve tasarım, uzay ve havacılık gibi alanlarda atölyelerin gerçekleştirileceği etkinlikte; uçak modeli yapımı, 3B yazıcı etkinlik alanları, uzay mekiği yapım atölyesi, astronomi gözlemleri, elektronik tasarım atölyeleri gibi uygulamalar da yer alıyor. 

Türkiye’nin roket ve mühimmat alanındaki en önemli bilim ve teknoloji merkezi olan Roketsan da bu etkinliğe birçok ürünü ile katılıyor. Roketsan, 200 m²’lik stant ile katılım sağladığı etkinlikte; CİRİT 2.75” Lazer Güdümlü Füze, Stand-Off Mühimmatı SOM, HİSAR Hava Savunma Füzeleri, Mini Akıllı Mühimmat MAM-T, ATMACA Gemisavar Füzesi, Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi METE, ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi (MUFS) ürünlerini katılımcılar ile buluşturuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap