HaberlerSavunma

O komutan böyle uğurlandı

ABD Donanması’nın uçak gemilerinden USS Theodore Roosevelt’te bir süredir ciddi koranvirüs salgını yaşınıyor. Toplam 5 binden fazla personelin bulunduğu gemide 114 denizcide koronavirüs tespit edilmişti. Bu gelişmeler üzerine uçak gemisinin kaptanı Brett Crozier, emir vererek gemiyi Guam’daki ABD üssünün limanına demirlemişti.

Kaptanın bu kararın ardından Donanma Komutanlığı’na bir rapor hazırladı. Savaşta olmadıkları ve denizcilerin ölmesi gerekmediğini belirten Kaptan Crozier, Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından görevden alındı. Kaptan gemiden ayrılırken güverteye çıkan personey, Brett Crozier için tezahürat yaparak kaptanı uğurladı. 

ABD DENİZ KUVVETLERİ’NDEN AÇIKLAMA VAR

Gelişmeler üzerine ABD Deniz Kuvvetleri Genel Sekreter Vekili Thomas Modly bir açıklama yaptı. Kaptanın kararı kötü bir muhakeme olarak değerlendirdi. Theodore Roosevelt uçak gemisinin eski kaptanı Tuğamiral Carlos Sardiello’nun geminin kaptanlığını devralması için Guam’a gönderildi.

Hasta askerlerin kontrolden geçirildiğini belirten Modly, 114 koronavirüs kapmış personelin sağlık durumlarının kötü olmadığını açıkladı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı