Savunma

İlk F/A-18 Super Hornet Blue Angels’a katıldı

Amerikan Deniz Kvvetleri’nin akrobasi ekibi Blue Angels’in Super Hornet Geçiş Ekibi Direktörü Yüzbaşı Eric Doyle, Blue Angels’ın ilk F/A-18 Super Hornet uçağını ekibin ana üssü olan Pensacola Donanma Hava Üssü’ne teslim etti.

Boeing’in Jacksonville, Florida’daki Cecil Field tesisinde ekibin ihtiyaçları doğrultusunda değiştirilen ilk uçağın teslimatı 27 Temmuz’da gerçekleşti.

Özellikle Boeing ekibine olmak üzere Deniz Hava Eğitim Komutanlığı ve Deniz Hava Sistemleri Komutanlığına teşekkür eden Mavi Meleklerin komutanı ve uçuş lideri Brian Kesselring ise, “Bu görevin başarısı, onların sıkı çalışmalarının doğrudan bir yansımasıydı.” dedi.

34 yıl boyunca F/A-18 Hornet kullandıktan sonra bu yılın sonlarında F/A-18 Super Hornet’e geçiş yapacak olan ekibin Boeing’den toplam 11 uçak teslim alması planlanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yazıdan alıntı.
    ”Amerikan Deniz Kvvetleri’nin akrobasi ekibi Blue Angels’in Super Hornet Geçiş Ekibi Direktörü Yüzbaşı Eric Doyle, Blue Angels’ın ilk F/A-18 Super Hornet uçağını ekibin ana üssü olan Pensacola Donanma Hava Üssü’ne teslim etti.”

    Albay Eric Doyle olarak değiştirelim isterseniz. Donanma rütbeleri ile diğer kuvvetlerin rütbeleri farklıdır. Captain, donanmada albaya diğer kuvvetlerde yüzbaşıya karşılık gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı