Hava Kuvvetleri

SOLOTÜRK 10 yaşında

Türk Hava Kuvvetleri’nin tek F-16 ile gösteri yapan SOLOTÜRK ekibi, 10’uncu yaşını kutluyor. Hem Türkiye hem de yurtdışında başarıyla görev yapan SOLOTÜRK ekibi, 10’uncu yıl dönüm nedeniyle özel bir logo tasarımı yaptırdı.

2011’de, Türk Hava Kuvvetleri’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünde çalışmaları başlayan SOLOTÜRK, ilk olarak 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’da kurulmuştu.

İlk pilotu o dönemde Binbaşı Murat Keleş olan ekip, çalışmalarını tamamladıktan sonra özel bir paket hazırlamıştı. Ekip halka açık ilk gösterisini, İzmir Çiğli’de 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda 1 Haziran’da yapılan 100’üncü yıl kutlamalarında yapmıştı.

Konya 132. Filo merkezli görev yapan ekip iki pilot ve tecrübeli bakım ekibinden oluşuyor. Murat Dorkip’in tasarladığı özel renklere sahip iki uçak, SOLOTÜRK tarafından kullanılıyor. Halen ekipte pilot olarak Binbaşı Emre Mert ve Yüzbaşı Serdar Doğan görev alıyor.

SOLOTÜRK tasarımı tişört, kupa, anahtarlık gibi ürünler ise gelirini şehit ailelerine veren Kartal Vakfı Organizasyonunda STStore tarafından yapılıyor:

SOLOTÜRK MAĞAZASI İÇİN TIKLAYIN

Fotoğraf: Sıtkı ATASOY
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap