Hava Kuvvetleri

Libya’da Al-Watiya Üssü’ne özel arma

Libya’da yaşanan iç savaşta Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) askeri destek veren Türkiye, askeri başarıda önemli bir katkıya sahip olmuştu. Geçtiğimiz mayıs ayında UMH, ülkenin batı tarafında yer alan Al-Watiya hava üssünü darbeci Hafter güçlerinden geri almıştı.

Üste görev yapan Türk personel için bir çok filonun armasını tasarlayan, grafiklerini hazırlayan Ömer Erkmen özel bir çalışmaya imza attı. Arma, geçtiğimiz mayıs ayında o süreçte yaşananları temsil ediyor. İşte Erkmen’in paylaşımının detayları:

“BİLMEDİĞİNİZ ŞEYLER VAR”

“Kartal hava kuvvetlerimizi, pençelerindeki HAWK füzeleri üsse, ilk giren ve hava sahasını güvenlik altına alan HAWK bataryası birimini temsil ediyor. Libya çöllerinde bulunan iki ölümcül tehlikeye gönderme olarak, “Death Stalker” isimli, familyasının en zehirli turu olan akrepler ondan daha öldürücü zehire sahip boynuzlu engerek yılanları, HAWK füzelerinin ucuna saplanmış halleriyle alt edilen düşmanlara gönderme yapıyor. 

’15’inci ÜS’ yazısı, HAWK bataryamızın bağlı bulunduğu İstanbul’daki 15’inci Füze Üssü’nü temsil etmektedir. Bütün bu yaşananların bizim COVID telaşımız gölgesinde unutulup gitmesine izin vermemek adına böyle bir peç çalışmasını benden isteyen ekibe sevgilerle…”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap