Savunma

Bayraktar TB2’ler Katar’da operasyonel oldu

Baykar Savunma tarafından tasarlanıp ihraç edilen Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı sistemleri, Katar’da operasyonel oldu.  

Hava araçlarının uçuşları ve testleri, Katar Savunma Bakanlığı tarafından Nisan 2020’de yapılan “Al-Adheed 2020” Tatbikatında gerçekleştirildi. Katar Savunma Bakanlığı ilgili görüntüleri kamuoyu ile paylaştı.

Havadan keşif operasyonuna katılan Bayraktar TB2’ler, tatbikat sırasında Roketsan imalatı mühimmatlar ile atış da yaptı. Tatbikat, Katar’da  Qurayn Abu al-Bawl eğitim alanında yapıldı.

KATAR VE UKRAYNA’YA İHRAÇ EDİLDİ

Bayraktar TB2’ler Türk Kara ve Deniz Kuvvetleri, Jandarma, Emniyet tarafından kullanılırken sistemler Katar’ın yanı sıra Ukrayna’ya da ihraç edildi. Güneydoğu, Suriye’nin yanı sıra Libya’daki operasyonlarda da kullanılan TB2’ler, taktik sınıfta. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. TOLGA ABİ, YAZILARINI VE VİDEOLARINI BÜYÜK BEĞENİ İLE TAKİP EDİYORUM, BEN DE HAVACILIK HASTASI BİRİYİM… AYNI ZAMANDA MODEL UÇAK BİRİKTİRİYORUM, BANA MODEL UÇAKLARIN VARSA, GÖNDEREBİLİR MİSİN… BU KOLEKSİYONUMDA SANA DA YER VERMEK İSTİYORUM ABİ… SAYGILAR, SELAMLAR… ELİNE VE YÜREĞİNE SAĞLIK… ŞAYET GÖNDERMEK İSTERSENİZ, ADRESİM ALİ RIZA URAL KÜÇÜKDİKİLİ KOZA MAH. 98021 SK. NU. 35 SEYHAN ADANA. TEL.NU. 05353490559

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı