Savunma

ASİSGUARD’ın yeni genel müdürü Mustafa Barış Düzgün

Ankara merkezli savunma şirketi ASİSGUARD’ın genel müdürlüğüne, şirkette geçen yıldan bu yana genel müdürlük görevinde bulunan Mustafa Barış Düzgün getirildi.

ASİSGUARD, askeri kara araçları elektroniği, otonom mikro, mini ve orta sınıf İHA’lar, elektro-optik, sınır güvenliği, yapay zeka ve büyük veri alanlarında sistem, alt sistem, donanım ve yazılım geliştiriyor.

Mustafa Barış Düzgün, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı.  Kariyerine 1997 yılında ASELSAN’da başladı. ASELSAN’ın  Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’nda (MGEO) sırasıyla, Tasarım Mühendisi, Elektronik Tasarım Takım Liderliği ve Elektronik Tasarım Müdürü olarak görev yaptı. 

2018 yılında DIGITEST Elektronik’e İş Planlama, İnsan Kaynakları, Kalite Yönetimi, Sözleşme Yönetimi ve Ar-Ge’ den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak geçen Düzgün, 2019 Nisan ayında ASİSGUARD’da Mühendislik ve Teknoloji Direktörü olarak göreve başladı. 

Mustafa Barış Düzgün, 2020 Mart ayından bu yana ise ASİSGUARD’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap