HaberlerSavunma

Airbus İspanya’da durdu

Avrupalı uçak imalatçısı Airbus, COVID-19 koşullarında İspanya’daki faaliyetlerinin büyük çoğunluğunu askıya aldı. Bu karar, İspanyol Hükümeti, 29 Mart tarihinde Covid-19 ile mücadelede yeni önlemleri ile hayata geçirildi. 30 Mart – 9 Nisan 2020 tarihleri arasında uygulanacak bu önlemler kapsamında ülke genelinde birinci derece önemli olmayan tüm faaliyetler durdurulacak.

A400M İMALAT HATTI

Bu durumdan, Türk Hava Kuvvetleri’nin de kullanıcısı olduğu Airbus A400M askeri nakliye uçağı projesi kısa vadeli olarak etkilenecek. Airbus’ın İspanya tesisleri askeri uçakların yanı sıra özellikle sivil pazardaki uçaklar için kompozit ağırlıklı parça imalatı gerçekleştiriyor.

Yapılan açıklamada, “Ticari Uçak, Helikopter, Savunma ve Uzay bölümlerinde güvenlik, IT, mühendislik gibi birinci derece önem taşıyan faaliyetler, Covid-19 salgınına karşı Airbus tarafından uygulanan sıkı sağlık ve güvenlik önlemleri altında asgari düzeyde devam edecektir. İspanya tesislerindeki söz konusu bölümlerdeki diğer tüm faaliyetler, kısıtlamaların sona ereceği 9 Nisan tarihine kadar durdurulmuştur.

AIRBUS’TAN TAKİP

Airbus, en son kısıtlamalar altında geçerli olan sosyal tedbirleri uygulamak için sosyal ortaklarıyla yakın bir işbirliği ile çalışmaktadır. Görevleri üretim ve montaj faaliyetleriyle bağlantılı olmayan İspanya’daki Airbus çalışanları, mevcut koşullar altında evden çalışarak Airbus operasyon devamlılığını desteklemeye devam edecektir” dendi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı