Savunma

A400M Andrews Hava Üssü’ne indi

Dün sabah Ankara Etimesgut’tan havalanan Türk Hava Kuvvetleri’ne ait Airbus A400M tipi nakliye uçağı, taşıdığı tıbbi malzeme ile Washington’a ulaştı. Andrews Hava Üssü’ne ilen A400M’i ABD Dışişleri Bakanlığında Avrupa ve Avrasyadan sorumlu Bakan Yardımcısı Vekili Büyükelçi Philip Reeker, ABD Hava Kuvvetleri Bölgesel Direktörü Hv.Plt.Tuğg. Mathew Isler, Büyükelçimiz Sayın Serdar Kılıç ve Askeri Ataşemiz Hv.Plt.Tuğ. Kadircan Kottaş karşıladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile gönderilen sağlık malzemeleri arasında cerrahi maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulum bulunuyor. Malzeme kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsunun yanı sıra Mevlana’nın, “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.” sözlerine Türkçe ve İngilizce yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait A 400M nakliye uçakları daha önce de İtalya, İspanya, Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Bosna-Hersek, Kosova, İngiltere ve Somali’ye yardım taşımıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merak ettim: A-400M, Anara-Washington arasını non-stop uçabiliyor mu? (Herhalde tam yükle havalandı -hacim olarak ancak MTOW bağlamında değil) Yoksa arada nerede yakıt ikmali yapılıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap