Kariyer

Üniversitede okuyup hava trafik kontrolörü olmak ister misiniz?

Uzun yıllardır sivil hava trafik kontrolörü yetiştiren Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, önümüzdeki günlerde özel yetenek sınavı ile 15 öğrenci alacak.

Öğrencilerden 2020 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girip, Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nden Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) eklenmeden en az 300 puan almış lise veya dengi okul mezunları veya 2019 yılında ÖSYM tarafından yapılan YKS’e girip ÖSYM Başkanlığı tarafından dönüştürülen TYT puanı (2020-TYT nihai Sınav Puanı) OBP eklenmeden en az 300 olan lise veya dengi okul mezunları da başvurabilecekler.

Adaylardan 01/01/1999 tarihinde veya sonrasında doğmuş olmak (Yaş düzeltmesi kabul edilmeyecektir. Düzeltmeden önceki tarih esas alınacaktır.), Herhangi bir fiziksel engele, konuşma bozukluğuna, dilde pelteklik ve gizli kekemeliğe, işitme kaybına, renk körlüğüne, vb. sahip olmamak, Başka bir eğitim kurumundan disiplin suçu nedeniyle ilişiği kesilmemiş olmak özelliklerine sahip olanlar başvuracak. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap