Kariyer

TİTRA’nın yeni genel müdürü Davut Yılmaz

Geliştirdiği İnsansız Helikopter Sistemi Alpin ile sektöre adım atan Titra Teknoloji’nin yeni genel müdürü Dr. Davut Yılmaz oldu. Şirketin kurucu genel müdürü olan Selman Dönmez, bundan sonra Titra Teknoloji’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve devam edecek.

Davut Yılmaz, Türk Hava Yolları Teknik’te Ar-Ge Direktörü/EASA Tasarım Organizasyonu Başkanı görevinden sonra STM’de 4 yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. STM’nin büyümesinde önemli yere sahip olan Yılmaz, ilk kez STM’nin 2017 yılında dünyada ilk 100 savunma şirketi listesine girmesini sağladı.

Avrupa Güvenlik Organizasyonu’nun (EOS) yönetim kurulunda Türkiye’yi temsil etmiş, Türkiye’nin, AB’nin güvenlik sanayisi politikalarının belirlenmesinde etkin rol oynadı.

Kariyerine BMC Group’ta devam ettiren Davut Yılmaz, geçtiğimiz eylül ayına kadar genel müdürlük görevindeydi.

Titra’dan yapılan açıklamada “Türk Savunma ve Havacılık Sanayisi adına öncü ve yenilikçi bir lider olan Dr.Davut Yılmaz’ın yeni Genel Müdürümüz olarak TİTRA’yı ülkemize faydalı teknolojiler geliştirme noktasında önemli yerlere getireceğine inanıyor ve “TİTRA ailesine hoş geldiniz” diyoruz. Bu değişimin başta Titra ailemiz olmak üzere, sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” denildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala