Kariyer

Pegasus’ta Nasuh Çetin görevden ayrıldı

Pegasus Havayolları’nın Esas Holding tarafından satın alınmasının ardından uzun yıllar üst yönetimde görev yapan Nasuh Nazif Çetin, görevinden ayrıldı. Havayolu kariyerine Türk Hava Yolları’nda başlayan Çetin, Onur Havayolları’nda çalıştıktan, sonra Pegasus’a geçmişti. Çetin bir dönem Pegasus bünyesindeki İz Air’de de yöneticilik yapmıştı.

Pegasus görev değişimi Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamayla duyuruldu.

Pegasus’ta Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nasuh Nazif Çetin’in görevden ayrıldığı ve yerine Ergün Demirci’nin getirildiği belirtildi.

Konuya ilişkin yapılan KAP açıklaması şöyle:

“2013 yılından bu yana grup şirketlerimiz bünyesinde farklı görevler üstlenen ve Ekim 2016 tarihinden bu yana Şirketimizde Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapmakta olan Sayın Nasuh Nazif ÇETİN görevinden ayrılma kararı almıştır.

Yönetim Kurulumuz tarafından, 01.04.2022 tarihi itibarıyla Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) görevine, 1999 ile 2004 yılları arasında ve 2013 yılından bu yana Şirketimizde çeşitli görevler üstlenen Teknik Grup Başkanımız Sayın Ergün DEMİRCİ’nin getirilmesine karar verilmiştir.

Pegasus Ailesi olarak Sayın Nasuh Nazif Çetin’e Şirketimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala