Kariyer

HAVELSAN ve THY’nin ortak şirketi Cornea’da bayrak değişimi

Türk Hava Yolları ve HAVELSAN’ın ortak 2018’de kurduğu Cornea Havacılık Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de bayrak değişimi yaşandı. Şirketin faaliyete başladığı 2018 yılından bu yana genel müdürlüğünü üstlenen Mustafa İçeloğlu, yerini Çetin Tuğtağ’a devretti.

Yönetim Kurulu Kararı ile yapılan değişimde Mustafa İçeloğlu düzenlenen törenle görevini Çetin Tuğtağ’a teslim etti.

Cornea’dan yapılan açıklamada, “Şirketimizin kuruluş aşamasında bulunduğu katkılar ile birlikte IFE sisteminin yerli ve millileştirilmesi adına gösterdiği çabalar için kendisine teşekkürü bir borç bilir, Sayın İçeloğlu’nun başarılarının devamını dileriz” dendi.

Hem havada hem demiryolunda

Cornea, deniz, raylı sistemler ve hava araçları için  kabin içi eğlence ve internet hizmeti sağlayıcı sistemler üretmek üzere kuruldu. Şirket sivil havacılık alanında diğer yazılım alt sistemlerinin (yedek parça da dahil olmak üzere); tasarımı, üretimi, tamiri, bakımı, pazarlaması, satışı ve satış sonrası hizmetleri alanında müşterilerine kaliteli ve hızlı çözümler sunuyor.

Merkezi Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Sabiha Gökçen tesislerinde bulunan Cornea’nın ürünleri arasında kablosuz olarak çalışan kabin eğlence sistemi Wireless IFE, koltuk arkalarına konulan yeni nesil ekranlar ve tablet ile çalışan kabin eğlence sistemleri yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala