HobiSanal Havacılık

THY’nin kampanyasına sanal boyama

Türk Hava Yolları’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirdiği “Tarihi Forma” kampanyası büyük ilgi gördü. Bu kampanya için Efe Dağhan özel bir boyama yaparak simülasyon için meraklıların kullanımına sundu:

Bugün 19 Mayıs 2021 tarihinde Milli Bayrak Taşıyıcı firmamız Türk Hava Yolları sosyal medya üzerinde herkesin isimlerini yazması için bir web sitesi açtı ve bu projenin sonucunda da yazılan isimleri Türkiye A Milli Futbol Takımımızın katılacağı EURO 2020 Futbol Turnuvası için takımı taşıyacak uçağın üzerine bir boyama ile yazacağını belirtti. Ben de haberi okuyunca geçmiş yıllara gittim ve yıllar sonra gelişen simülasyon ve görüntü teknolojilerini de kullanarak Prepar3D V4 ve üzeri simülasyonlar için Aerosoft firmasının üretmiş olduğu Airbus A330 uçağına boyadım. 

Download etmek isteyenler için link aşağıda yer almaktadır.

https://www.daghanvirtual.com/u%C3%A7ak-boyamalari

NASIL ÇİZDİ?

Milli takımın yapmış olduğu sponsorluk anlaşmasında NIKE firması ile EURO 2020 formaları tanıtıldı. Türk Hava Yolları’nın da yapmış olduğu projenin isim yazılan görsellerindeki resimlerden de faydalanarak öncelikle yapmış olduğum boyamanın aşamalarını kafamda tasarladım. İnternette araştırdığım üzere forma görselleri 3D olarak bulunuyordu ancak bana yapacağım boyama için 2D olarak lazımdı.

Ben de görsellerden yararlanarak Adobe Illustrator programında uçak üzerindeki boyamanın genelini kapsayan kırmızı renkli formayı tek tek çizdim. Daha sonrasında ise beyaz formayı oluşturdum. Kullanacağım forma dosyalarını oluşturduktan sonra ise Photoshop üzerinde proje görsellerindeki uçağın boyamasını Aerosoft Airbus A330 için uyguladım.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap