Hobi

Sıtkı Atasoy’dan havacılık fotoğrafçılığı sunumu

Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi ve Karain Havacılık Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından sportif, sivil ve askeri havacılığın farklı branşlarının tanıtılması ve öğretilmesi projesiyle Dünya Havacı Kadınlar Haftası Etkinlikleri kapsamında Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi eğitim gören öğrencilere Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER)’de Havacılık Fotoğrafçılığını anlatan sunum yapıldı.

Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sıtkı ATASOY sivil,genel ve sportif havacılık sunumlarının ardından havacılık fotoğrafçılığı tanımının nasıl yapılacağını ülkemizden ve dünyadan uygulamalı olarak anlattı.
Ardından Askeri havacılık fotoğrafçılığı sunumuna geçen Atasoy salondan büyük ilgi gördü ve gönüllülük esaslı yaptıkları bu işte amaçlarının Türk Hava Kuvvetlerinin Gücü ve donanımını, pilotaj ve yeteneğini, en iyi şekilde fotoğraflayarak dosta güven düşmana korku salmayı desteklemek olduğunu belirti.
Salonun en büyük ilgisini gören kamera arkası sunumunun ardından havacılık fotoğrafçısının uçakları nasıl gördüğünü tüm salon hayranlıkla izledi.
Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) Müdürü Prof.Dr. Mustafa Gülmez ile Dekan Yrd. ve Müdür Yrd. Prof.Dr. Ramazan Erturgut Sıtkı ATASOY’a desteklerinden dolayı Akdeniz Üniversitesi adına teşekkür belgesi verdi.

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap