Hobi

Pantsir avı arma oldu

Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin gerçekleştirdiği İHA operasyonlarında Bayraktar TB2’ler ciddi başarılara imza attı. Özellikle de Rusya’dan Birleşik Arap Emirlikleri’nin satın alarak darbeci Hafter güçlerine verdiği Pantsir hava savunma sistemlerini tek tek vurarak saf dışı ettiler.

Bu gelişmenin ardından hem Türkiye hem de dünyada bir çok ülke hava kuvvetinin filolarının armalarını tasarlayan Ömer Erkmen yeni bir çalışmaya imza attı.

Erkmen, sosyal medya hesabından “Geçtiğimiz aylarda gece gündüz Libya’dan gelen ‘Pantsir Avı’ haberlerini dinliyorduk, bu sırada olayın asıl kahramanları sessiz sedasız görevlerine konsantre olmuşlardı. 1-3-5 derken artık onlarca hedef başarıyla imha edilirken aynı dönemde her yerde önüme çıkan “Coffin Dance” ekibi ile bir peç fikri geldi. 

Ganalı bu dans grubunu omuzlarında tabut, cenazede dans ederken gördüğümde ekibin bu kadar ünlü olacağını hiç tahmin etmemiştim. Libya’daki birlik ile beraber buldugumuz bu slogan ile bu eğlenceli peçi yaptım. Neredeyse bütün süper güçlerin sahada olduğu bu satranç oyununda herkesi dize getiren ekipman ile personelin mükemmel işleyisine harika bir ornek olan bu basarili personelimizi yürekten kutlarım. Aylardır heyecanla bu peçin paylaşımı için haber bekliyordum, nihayet sahadan peçin içinde olduğu Trablus’dan gelen bu kare ile paylaşabiliyorum”

Etiketler

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap